Najlepsza przyjaciółka (z autografem)

najlepsza_przyjaciolka_autograf.webp
  • promocja
  • nowość
Dostępność: średnia ilość
Cena: 29,90 zł

Cena regularna: 44,90 zł

29.90
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 44,90 zł
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.66667
ISBN: 978-83-8293-177-8_A

Opis


Joanna Jax, Najlepsza przyjaciółka (książka z autografem)


Beata Liwarowska przyjeżdża do rodzinnego miasta, by uczestniczyć w pogrzebie swojej najlepszej przyjaciółki, Agnieszki Witymskiej. Mimo że ich relacje bywały bardzo trudne, łączyła je głęboka więź i do końca utrzymywały ze sobą bliski kontakt. Po przybyciu na miejsce, Beata stwierdza z przykrością i ogromnym zdziwieniem, że zarówno mąż Agnieszki, jak i ich córka, Weronika, traktują ją jak intruza. Piotr Witymski wyprasza ją nawet ze stypy, wręczając na pożegnanie plik listów swojej żony, adresowanych do Beaty. Początkowo nie rozumie, dlaczego przyjaciółka nigdy ich nie wysłała, ale gdy zagłębia się w lekturze, odkrywa ponure tajemnice Agnieszki i zdezorientowana zaczyna się zastanawiać, co było prawdą, a co fałszem w ich wzajemnych stosunkach. Wyłania się przed nią obraz kobiety zupełnie innej niż do tej pory sądziła. Kiedy dociera do końca korespondencji i dowiaduje się o najmroczniejszym sekrecie Agnieszki Witymskiej, jej świat przewraca się do góry nogami, a problem, który musi rozwiązać, może sprawić, że jej dotychczasowe życie albo legnie w gruzach, albo zamieni się w piękną bajkę.


oprawa: miękka ze skrzydełkami

format: 135 × 208 mm

liczba stron: 392

premiera: 9 kwietnia 2024


 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (6)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt.

11 kwietnia 2024

"Najlepsza Przyjaciółka" to historia Beaty i Agnieszki. W dniu pogrzebu tej drugiej Beata zostaje bardzo nieładnie potraktowana przez rodzinę zmarłej. Kobieta otrzymuje od nich listy napisane przez Agnieszkę, która otwiera się przed swoją przyjaciółką. Beata dzięki tej korespondencji zaczyna wspominać swoje dzieciństwo i młodzieńcze lata. Historię swoją i Agnieszki - dwóch dziewczynek, które z czasem stały się sobie bliskie jak siostry. Niestety - okazuje się, że przyjaciółka Beaty miała przed nią tajemnice (i to takie, które wpłynęły na całe ich późniejsze życie). Książka niesamowicie mnie porwała i czytało mi się ją niezwykle szybko. Czasy, w których dziewczyny żyły (20-lecie międzywojenne, wojna, później czasy komuny) to historycznie jedne z moich ulubionych książkowych akcji. To jak wtedy wyglądało życie i jak wiele wysiłku kosztowało przetrwanie zawsze wzbudza we mnie podziw. Tło było w mojej ocenie ważną częścią tej opowieści i dodawało jej kolorytu. Bohaterowie byli z krwi i kości. Zawiłość ludzkiej psychiki, tajemnice, to jak trzeba było zmierzyć się z trudnościami i ograniczeniami bardzo do mnie trafiło. Matka głównej bohaterki - kobieta na pokaz pobożna, a wewnętrznie zgorzkniała i niewyrozumiała była napisana wyjątkowo realnie. Całość oceniam bardzo dobrze i na pewno będę kontynuowała moją przygodę z twórczością Pani Joanny.

17 kwietnia 2024

Joanna Jax to jedna z tych autorek, które uwielbiam już od dawna, ale jakoś w ostatnim czasie niezbyt często sięgam po jej twórczość. Jak tylko zobaczyłam tę okładkę i przeczytałam opis, to wiedziałam, że to jest właściwy moment, żeby wrócić do tych historii. I tak oto zapraszam cię dzisiaj na ciekawą podróż wraz z książką Najlepsza przyjaciółka. Pogrzeb najbliższej przyjaciółki to zawsze jest ciężkie wydarzenie. Relacje Beaty z Agnieszką nigdy nie należały do najłatwiejszych, ale aż do śmierci tej drugiej, zawsze miały ze sobą bliski kontakt. Nieoczekiwanie, Beata zostaje wyproszona ze stypy przez Piotra - męża Agnieszki, ale na odchodne wręcza jej stos listów, których Agnieszka nigdy nie wysłała. Podczas lektury okazuje się, że przyjaciółka kryła przed nią ogromne tajemnice. Świat Beaty wywróci się do góry nogami. Kiedy słyszę: Joanna Jax, to mam przed oczami długie, wielopokoleniowe sagi rodzinne, bo właśnie od takich zaczynała i takie ja zaczęłam czytać. Tym razem jednak mamy tutaj do czynienia z jednotomową historią i zastanawiałam się, jak to wypadnie, jednak muszę przyznać, że otrzymałam świetny warsztat autorki, skondensowany w jednej książce. Nie narzekała bym jednak gdyby się okazało, że będzie jakaś kontynuacja. Pomysł na książkę jest ciekawy, może nie jakoś bardzo odkrywczy, ale fantastycznie zbudowany. Poznajemy wydarzenia z obecnej perspektywy Beaty, ze wspomnień z przeszłości, a także z listów Agnieszki. Kawałek po kawałku zostają czytelnikowi pokazane wydarzenia i to, co doprowadziło do obecnej sytuacji. Świetnie się to czytało. Zakończenie bardzo mi się spodobało, ponieważ od pewnego czasu spodziewałam się, jak mogą się rozwiązać pewne wątki, jednak i tak udało się Autorce mnie zaskoczyć pod pewnym względem. Nie mogło być innej możliwości jak tylko taka, że wciągnęłam się w czytanie już od pierwszej strony. Poza tym, że uwielbiam styl pisania Joanny Jax, historia Beaty i Agnieszki od samego początku, była intrygująca. Do tego Autorka buduje świetnie swoich bohaterów. Stopniowo przedstawia wydarzenia, które ukształtowały i które wpłynęły na losy i charakter postaci. Najlepsza przyjaciółka jest doskonałym przykładem na to, że w niespełna czterystu stronach, można zamknąć wspaniałą historią, dobrze napisane postacie i cały wachlarz emocji zarówno bohaterów, jak i czytelnika. No i nie mogłabym nie wspomnieć o tle historycznym, które jest dodatkowym bohaterem potęgującym klimat i napięcie. Tutaj mamy II Wojnę Światową, która nie dominuje, ale jest fundamentem i motorem wielu wydarzeń i decyzji. Ciężko mi oddać słowami, o co chodzi, dlatego koniecznie musisz sam przeczytać, żeby wiedzieć, o co chodzi i jakie to jest świetne. Teraz mam nadzieję częściej sięgać po książki Jax, a także że uda mi się nadrobić trochę jej twórczości, może i jakieś powtórne czytanie znajdzie na mojej liście, kto wie. Najlepsza przyjaciółka to idealna historia, aby zakochać się w twórczości autorki i rozpocząć przygodę z tymi wspaniałymi sagami.

19 kwietnia 2024

Beata i Agnieszka przyjaźniły się od zawsze. Mieszkały niedaleko siebie, wspierały. Obie pochodziły z biednych i pat***icznych rodzin. Obie chciały się wyrwać z tego środowiska. Dzięki mimie Piotra, jak i Piotrowi, który potem będzie mężem Agnieszki udało im się zdać mała maturę, pójść do gimnazjum. Książka przeplata w sobie przeszłość jak i teraźniejszość. Dzięki listom jakie napisała Agnieszka dowiadujemy się o jej punkcie patrzenia, ale i poznajemy jej prawdziwe oblicze o jakim Beata mimo, że przyjaźniła się z nią - nie miała pojęcia. Te informacje kobieta też otrzymuje po jej śmierci w dniu pogrzebu przyjaciółki od jej córki a swojej chrześniaczki. Powiem Wam, że jak czytałam tą książkę nie raz przeszedł mnie dreszcz. Biorąc pod uwagę, że Piotr i Beata byli w sobie zakochani i zaręczeni. Kiedy wybuchła wojna stała się tragedia jaka miała konsekwencje straszne w skutkach i spowodowała, że kobieta postanowiła zerwać zaręczyny mimo, że ten mężczyzna był miłością jej życia. Pewnie się zastanawiacie jakim cudem stał się wtedy mężem Agnieszki? Czy to była intryga kobiety? A może skrzętnie uknuty plan, którego sens poznajemy na koniec? Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie, czytało się ją błyskawicznie. Ostatnie zdanie listu spowodowało, że przeszedł mnie zimny dreszcz po całym ciele. Co więcej powiem Wam, że we wszystko została wplątana siostra zakonna, która jest rodziną siostrą Beaty. Fenomenalnie wszytsko opisane, do samego końca nic się nie domyśliłam. W sumie do teraz mam dreszcze jak o tym pomyślę. Polecam Wam. Nie będziecie się nudzić. Świetna książka.

21 kwietnia 2024

Recenzja książki "Najlepsza przyjaciółka" Joanna Jax 4,5/5 ⭐ Ostatnio zanurzyłam się w opowieść "Najlepsza przyjaciółka" autorstwa Joanny Jax i muszę przyznać, że lektura ta była dla mnie przyjemnym odkryciem pióra autorki. Książka rozpoczyna się, gdy Beata Liwarowska wraca do rodzinnego miasta na pogrzeb swojej przyjaciółki, Agnieszki Witymskiej. Chociaż ich relacje były pełne napięć, łączyła je wręcz siostrzana więź, ale czy przetrwała próbę czasu? Zdziwiona i zraniona reakcją rodziny Agnieszki, która traktuje ją jak intruza, Beata otrzymuje od męża zmarłej plik listów, które nigdy nie zostały jej wysłane. Zagłębiając się w ich treść, stopniowo odkrywa mroczne sekrety, które rzucają nowe światło na jej rozumienie tej złożonej przyjaźni. Każdy list to kolejna warstwa odkrywająca prawdziwą naturę Agnieszki, zmuszając Beatę do zastanowienia się, co w ich relacji było prawdziwe, a co fałszem. Narracja płynnie przeplata się między przeszłością, a teraźniejszością, ukazując, jak przeszłe decyzje i niepowiedziane słowa kształtują czasami nasze życie. Autorka z wielką wrażliwością bada tematy zdrady, tajemnic i rozliczeń, co czyni tę powieść niezwykle emocjonalną i refleksyjną. "Najlepsza przyjaciółka" to książka, która porusza, skłania do przemyśleń i zmusza do zadawania pytań o fundamenty naszych najbliższych relacji. Dla każdego, kto ceni sobie literaturę pełną emocji i życiowych prawd, ta powieść będzie doskonałym wyborem. Serdecznie polecam

7 maja 2024

Przyjaciółka… często jest nam bliższa niż rodzeństwo, rodzice czy współmałżonek. To jej powierzamy najskrytsze sekrety, dzielimy się z nią wszystkim co mamy. No dobra, nie wszystkim… mężem, chłopakiem niekoniecznie. Ufamy jej bezgranicznie i wierzymy, że ona wobec nas jest szczera i nie wyrządzi nam krzywdy. Często taka przyjaźń potrafi przetrwać wiele lat, bez względu na okoliczności. I taka była przyjaźń Agnieszki i Beaty, które wychowały się na Czerniakowie. Połączyła je przyjaźń, ale też wspólny cel. Obie pragnęły lepszego życia, całkowicie innego niż wiedli ich rodzice. Za klucz do sukcesu uznały naukę i robiły co tylko mogły by być prymuskami. A czasy nie były dla nich łatwe, bo ich dzieciństwo i młodość przypadła na lata 30. i 40. XX wieku. I w tym momencie czytelnika nachodzi pytanie: jak dobrze zna się bliską osobę, której powierza się sekrety? Czy warta jest okazanego zaufania? A może prowadzi podwójną grę i chce osiągnąć korzyści kosztem drugiej osoby? Z tymi pytaniami zmierzycie się w trakcie lektury “Najlepszej przyjaciółki” Joanny Jax. Beata po śmierci przyjaciółki odkryje prawdę, którą przyjaciółka przekaże jej w listach. Każdy list to będzie emocjonalna podróż do przeszłości i próba zrozumienia co się wtedy wydarzyło. I jakże różne będzie własne wspomnienie od relacji drugiej osoby, z którą przeżyło się wspólnie wydarzenia.

7 maja 2024

Powiem tak, przepadłam.

Nowości wydawnicze
Zanim nadejdzie jutro. Tom 2. Ziemia ludzi zapomnianych
Zanim nadejdzie jutro. Tom 2. Ziemia ludzi zapomnianych

25,90 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 19,95 zł
egz.
Zanim nadejdzie jutro. Tom 1. Podróż do krainy umarłych
Zanim nadejdzie jutro. Tom 1. Podróż do krainy umarłych

25,90 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 19,95 zł
egz.
Krótsze ramię trójkąta. Tom 1: Elka
Krótsze ramię trójkąta. Tom 1: Elka

27,90 zł

Cena regularna: 44,90 zł

Najniższa cena: 22,45 zł
egz.
Krótsze ramię trójkąta. Tom 1: Elka (epub)
Krótsze ramię trójkąta. Tom 1: Elka (epub)

15,00 zł

Cena regularna: 37,90 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
egz.
Krótsze ramię trójkąta. Tom 1: Elka (mobi)
Krótsze ramię trójkąta. Tom 1: Elka (mobi)

15,00 zł

Cena regularna: 37,90 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
egz.
Kochankowie Burzy. Tom 6. Bohaterowie i zdrajcy
Kochankowie Burzy. Tom 6. Bohaterowie i zdrajcy

27,90 zł

Cena regularna: 44,90 zł

Najniższa cena: 22,45 zł
egz.
Zanim nadejdzie jutro. Tom 3. Druga strony nocy
Zanim nadejdzie jutro. Tom 3. Druga strony nocy

25,90 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 19,95 zł
egz.
Zamki, które warto odwiedzić (epub)
Zamki, które warto odwiedzić (epub)

19,90 zł

Cena regularna: 22,90 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
egz.
Zamki, które warto odwiedzić (mobi)
Zamki, które warto odwiedzić (mobi)

19,90 zł

Cena regularna: 22,90 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
egz.
Klaus. Odwrócona prawda
Klaus. Odwrócona prawda

27,90 zł

Cena regularna: 44,90 zł

Najniższa cena: 13,90 zł
egz.
Cecylia
Cecylia

27,90 zł

Cena regularna: 44,90 zł

Najniższa cena: 13,47 zł
egz.
Chestnut Hill. Nie daj mi odejść. Tom 2
Chestnut Hill. Nie daj mi odejść. Tom 2

27,90 zł

Cena regularna: 44,90 zł

Najniższa cena: 13,90 zł
egz.
Kochankowie Burzy. Tom 7. Gorzka cena wolności
Kochankowie Burzy. Tom 7. Gorzka cena wolności

27,90 zł

Cena regularna: 44,90 zł

Najniższa cena: 22,45 zł
Klaus. Odwrócona prawda (epub)
Klaus. Odwrócona prawda (epub)

15,00 zł

Cena regularna: 37,90 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
egz.
Klaus. Odwrócona prawda (mobi)
Klaus. Odwrócona prawda (mobi)

15,00 zł

Cena regularna: 37,90 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
egz.
Cecylia (epub)
Cecylia (epub)

15,00 zł

Cena regularna: 37,90 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
egz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl